Mistrovské utkání FK Motorlet Praha - FCT 0:5 (0:2)

Název

Popis

V neděli 18.10.2016 zavítal náš tým FCT U14 na UMT hřiště FK Motorletu Praha momentálně druhého týmu České ligy žáků sk. C. V
celém týdenním tréninkovém cyklu jsme se připravovali na kvalitního soupeře, který své kvality prokázal hned v úvodu utkání.
Úvod do utkání byl oboustranně vyrovnaný. Již ve 3. Minutě šel na branku soupeře Filip Horský, kterému chyběla přesnost v zakončení. O
minutu později jsme soupeři naší nedůsledností v defenzivní činnosti v našem pokutovém území nabídli šanci soupeři, kterou
zlikvidoval bravurním zákrokem brankář Václav Cízler. Můžeme ale s potěšením říci, že to bylo v utkání poslední zaváhání naší obranné
činnosti.
V 6 minutě vybídl David Holoubek přesnou nahrávkou Jakuba Kubovského, který prostřelil vybíhajícího brankáře domácích 1:0. Domácí
hráči předváděli aktivní hru především ve středové linii, na kterou jsme však dokázali reagovat. Naší hru zase zdobilo konstruktivní
získání míče s následným rychlým přechodem do útočné fáze. Ve 20 minutě Tomáš Ondráček po rychlém protiútoku a krásné
individuální akci z naší poloviny přidává druhou branku.
Druhý poločas začal aktivní hrou domácích a jejich snahou a vstřelení kontaktní branky. Jejich snahu ukončila ve 41 minutě dvojice
středových záložníků Adama Kokeše a Davida Holoubka, který následně po rychlém přechodu středem hřiště našel adresnou finální
přihrávkou střídajícího žolíka Tadeáše Weinzettela, který nedal brankáři soupeře šanci. 3:0. V 53 minutě vybojoval Jakub Kubovský
zdánlivě ztracený míč u rohového praporku a Tadeáš Weinzettel předložil centrem míč na hlavu Tomáše Ondráčka, který zvýšil na 4:0.
Konečnou podobu utkání o čtyři min. později dává opět Tadeáš Weinzettel, kterému po rychlém brejku předkládá před prázdnou branku
Jakub Kubovský.
Musím soupeři složit pochvalu za hru, kterou předváděl a ne nadarmo se nachází v popředí tabulky. Kreativita středové řady soupeře
nabídla zajímavé fotbalové momenty, které se museli přítomným divákům líbit. Na závěr vyzdvihuji kvalitu projevu našeho týmu nejenom
po herní stránce, ale i po stránce fyzické připravenosti, která byla ve druhém poločase viditelná.
Text : Karel Ondráček