Mistrovské utkání FK Čáslav - FCT 1:3 (1:1)

Název

Popis

Prohra s prvním týmem tabulky po výborném výkonu.
Tentokrát prohra bolí míň, protože soupeř byl vynikající a kluci mu nedali nic zadarmo.

FK Čáslav - MAS Táborsko 1:3 (1:1)
branky: 31´ Chábera - 5 Pajer, 58´ a 68´ Kubovský

Nadmíru těžký soupeř přijel do čáslavských Vodrant bojovat o body do ligové tabulky. Vedoucí tým České žákovské ligy - MAS Táborsko - během sobotního poledne ukázal, že ne nadarmo je v tabulce první.

Úvod patřil soupeři, který držel více míč na svých kopačkách. Domácí hráči zahustili střed hřiště a jejich hra byla zaměřená na rychlé kontry. V úvodní čtvrthodince byla k vidění jedna neúspěšná šance na každé straně. Změnu skóre přinesla až 15. min. - po rohovém kopu se důrazní hosté prosadili dorážkou - 0:1. Po inkasované brance se hra vyrovnala ještě více a domácí několikrát sahali po vyrovnání. Toho se dočkali v 31, min,,, kdy se po rychlé kombinaci prosadil Chábera - 1:1.

Druhá půle začala v podobném duchu jako ta první. Vyrovnaná bitva s minimem šancí. Ty se začaly rodit až v závěru utkání. Táborsko poslal do vedení v 58. min. střídající Kubvský, který po brejku unikl obraně a nemýlil se. Podobný nájezd chvíli předtím Kocprd chytil. Na druhé straně měl vyrovnat Čermák - nejpve se po přihrávce Junka hnal sám na gólmana Čermák, ale trestuhodně neproměnil. Ten samý hráč dvě minuty nato trefil tyč, A tak trestal soupeř - dvě minuty před koncem se hlavou trefil opět Kubovský.

"Jediné, s čím jsem nespokojen, je výsledek. Jinak kluky i přes prohru musím pochválit. Body jsme neodevzdali zadarmo. Soupeř byl navíc vynikající, letos jsme s podobně kvalitním soupeřem nehráli. Táborsko je právem první, jeho hráči byli fyzicky i technicky výborně připravení. My jsme bojovali, snažili se o individuální průniky a nechybělo mnoho, abychom dokázali remizovat. Dnešní výkon je příslibem do budoucna a už se těšíme na Bohemku, kterou přivítáme doma příští týden."

Text: FK Čáslav